licencja pilota, gdzie warto ?

licencja pilota, gdzie warto ?

Trudno się zdaje kurs lotniczy? Od dziecka mi się marzy zostanie pilotem. Na razie chce zacząć od małych samolotów, ale może w przyszłości będę latał tymi większymi. Doradzicie mi coś i opowiecie o tym?

Miner67

Posty: 1

 
Latanie jest super. Mnie wystarczy mały samolocik, w jakim zmieszczą się dwie osoby. To byłoby ładne lecieć gdzie się chce. Nie trzeba patrzeć na zegarek, kiedy odprawa tylko wsiadamy, kiedy chcemy i lecimy. Od zawsze o tym marze. Na razie na tym się tylko skończy, że marzyć nadal będzie, niemniej jednak może w przyszłości?

Nikuś23

Posty: 4

 
W ośrodku szkolenia lotniczego https://szkolapilotazu.pl można uzyskać wszystkie odpowiedzi. Mają tam różne kursy dla amatorów i profesjonalistów.

Suit

Posty: 4

 
Nie każdy lubi latać, ale podobno jak się steruje samolotem samodzielnie to jest inaczej. Tak samo nie każdy lubi, jeśli ktoś siedzi za kierownicą. Tutaj podobno działa to w taki sam sposób, ale nie mogę tego potwierdzić, bo nie latałem.

dobuuj007

Posty: 8

 
Bez problemów można się zapisać na kursy lotnicze dla pilotów rekreacyjnych. Wtedy można zabrać cztery osoby, a sam samolot gotowy do startu nie może przekraczać dwóch tysięcy kilogramów. Jeśli ma być większy to już jest potrzebna inna licencja.

arturas1

Posty: 4

 
Z tego, co wiem licencje pilota można pozyskać, lecz trzeba też sporo się uczyć. Dziś każdy może do takiego kursu pochodzić z tym, że nie wszyscy od razu zaliczają.

qbencjusz

Posty: 5

 
Samoloty zawsze były kosztowne i nic się nie zmieniło. Trzeba mieć wiele pieniędzy, niemniej jednak i trzeba się do tego nadawać. Badania, które trzeba wykonać to przecież początek.

MBsmoke

Posty: 17

 
Mnie się marzyło dostanie licencji pilota, ale koszty były za wysokie. Do tego jeszcze niezbędny jest samolot. Wynajęcie jest możliwe, ale to kilkaset zł na godzinę. Szkoda.

Aniusiaaa1

Posty: 4